FUN

ACTIVITIES FUN KONULARI

AYŞENUR KILIÇ
FUN

London commuters may be in for a surprise the next time they catch the W1 bus on Regent Street near Hamleys toy store. There they will find a fully functioning bus stop made entirely out of Legos.

The installation is a part of Transport for London's "Year of the Bus" which celebrates the vehicle's importance to Londoners and marks some transport anniversaries, including 100 years since the world's first mass-produced motor bus carried soldiers to the frontline of WWI.

The bus shelter, which was built with around 100,000 Lego bricks, took two weeks to create and will be on display until July 15.

"Many thousands of people pass along Regent Street each day," Leon Daniels, Transport for London's managing director of surface transport, said in a release, "And we hope the new shelter will bring a smile to the face of even a hardened commuter."

Source: Huffingtonpost

 

100.000 Lego Parçası ile Yapılan Otobüs Durağı #LEGOBusStop

Gelecek sefere Hamley oyuncakçısının yanındaki Regent Caddesi’nde W1 otobüsünü yakalamak isteyen Londra sakinleri bir süprizle karşılaşabilir. Orada, tamamen Legolardan yapılmış tam işleyen bir otobüs durağı bulacaklar.

Durak, Londralılar için taşıma araçlarının önemi ve dünyanın ilk seri üretilen motorlu otobüsünün Birinci Dünya Savaşı’ nda askerleri taşımasının 100.yılı gibi bazı ulaşım yıldönümlerinin sembolü olarak Londra’da gerçekleştirilen “Yılın Otobüsü” (Year of the Bus) etkinlikleri kapsamında kurulmuş.

100.000 civarında Lego parçası ile inşa edilen otobüs barınağının (otobüs durağı), yapımı 2 hafta sürmüş ve 15 Temmuz’a kadar sergilenecek.

 “Binlerce insan her gün Regent Caddesi boyunca geçiyor.” Leon Daniels, Ulaşım için Londra yüzey ulaşımı genel müdürü, bir açıklamasında “Bu yeni durağın en sert sakinlerimizin bile yüzünde bir tebessüm bırakacağını umuyoruz.”

 

“Otobüs Durağı: Condvit Caddesi, Hamley’in Oyuncakçısı”

“Sonraki Otobüs Yalnızca Bir Lego Uzakta”  #LEGOBusStop

Görünen o ki bazı insanların yüzünde ufakta olsa bir tebessüm yakalamayı başarabilmişler.

Her ne kadar durağın tüm parçaları Lego’dan yapılmış olsa da, sanırım bazı kısımları için hala kâğıda ihtiyaç var. 

Parçalar birleştirilirken…

Bu kadar kalabalık bir insan topluluğuna hizmet eden durağın bu kadar zaman ayakta durabilmesi ise ayrı bir başarı olsa gerek. 

comments powered by Disqus