BLOG

Grammar başlangıç konuları.

Conquer English
BLOG

TEST PREPARATION - TESTING FOR DIFFERENT LEVELS / Testlere Giriş

Cambridge ESOL

CAMBRIDGE ESOL NEDİR?

        Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages ) dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi’nin bir kuruluşudur ve Cambridge Esol sertifikaları , yabancı dil öğreniminde ödüllendirilen başarının göstergeleridir.

ESOL SINAVLARI KAÇ SEVİYEDEN OLUŞUR?

           Temel becerilere sahip küçük çocuklara yönelik Starters birincisi olmak üzere ,Movers and Flyers olarak üç seviye vardır. Çocuklar Flyers sertifikası seviyesinde gelişim gösterdiğinde Genel İngilizce sertifikalarımız arasında bulunan Key English Test (KET ) ya da Preliminary English Test’i (PET) almaya yönelebilirler.Bu onları daha sonra okul hayatlarında ya da işyerlerinde değerli olacak daha ileri yeterlik düzeyine çıkaracaktır.

YOUNG LEARNERS SINAVLARININ AMACI NEDİR?

       Young Learners İngilizce Sınavlarının (Starters,Movers,Flyers) amacı, öğrencilerinin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçmektedir. Bu sınavlarla öğrencilerimiz tüm dünyada kendi yaş grupları içindeki İngilizce seviyelerini görmektedirler

 Key English Test (KET) 
   
       Bu sınav günlük yazılan ve konuşulan İngilizceyi temel ve pratik bir seviyede anlama becerisini test eder. KET,gerçek hayatta karşılaşılan durumlardaki dili kullanarak okuma,yazma,dinleme ve konuşmadan oluşan dört beceriyi kapsar.Pratik becerilerin değerlendirmesini sağlar ve seyahatte olduğu kadar okul ve iş hayatında kullanılabilecek olan bu becerilerin geliştirilmesini teşvik eder.

Preliminary English Test (PET)

       PET ,iş, eğitim ve sosyal alanlarda kullanılan yazılı ve sözlü iletişimi intermediate (orta) seviyede test eder.PET sertifikasına sahip olmak,kişinin pratik becerilere sahip olduğunu kanıtlar ve İngilizce konuşan kişilerde iletişimde yeterli beceriye sahip olmasını gerektiren bir çok alanda dili kullanabileceğini belgeler.PET, İngilizceyi iş ve eğitim amaçlı kullanmak isteyenlerin ileri düzeyde İngilizce öğrenimlerine uzanan önemli bir adımdır.

 SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ NASIL YAPILIYOR?

         Cambridge Esol  sınavlarında öğrencinin sınavı geçme-kalması gibi bir değerlendirme sistemi yerine, öğrencinin dinleme (listening), konuşma (speaking), okuma (reading) ve yazma (writing) becerilerinin her birinde gösterdiği başarının 1-5 arası arma ile ödüllendirilmesi söz konusudur.


SINAV ÜCRETLERİ

       Ücretler sınav türüne göre değişmekte, British Council tarafından belirlenmektedir.

          

 SINAV TARİHLERİ

         Sınavlar yılda üç kez  belirli aralıklarda tekrarlanmaktadır.   

 

         Sınava katılacak olan öğrencilere, genelde hafta da  iki gün seviyelerine göre özel ve yoğun çalışma programı uygulayarak İngilizce öğretmenleri eşliğinde  yoğun bir şekilde sınava hazırlanabilirler. Öğrencilerinizin İngilizce eğitimindeki seviyelerini ölçmek için bu uluslar arası sınavın alınması hem öğrenciye hem de okuluna prejtij sağlamaktadır.

 

4.SINIFLAR (STARTERS)

                                                                                              

5.SINIFLAR (MOVERS)

 

6.SINIFLAR (FLYERS)

                                                                                              

7.SINIFLAR (KET)

     

8. SINIFLAR (PET)  

 

seviye sınavlarına girmektedirler.


 

 Kaynak :Cambridge

comments powered by Disqus